




| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 7 A |
| Min Breakdown Voltage | 36 V |
| Reverse Standoff Voltage | 34 V |
| Clamping Voltage | 57 V |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 36 V |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | Unidirectional |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 34 V |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 100 pF |
| Peak Pulse Power | 350 W |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20813
Ext.Price$0.20813
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20813 | $0.20813 |
| 10 | $0.18571 | $1.85710 |
| 50 | $0.16570 | $8.28500 |
| 100 | $0.14449 | $14.44900 |
| 500 | $0.12600 | $63.00000 |
| 1000 | $0.12142 | $121.42000 |
| 3000 | $0.11701 | $351.03000 |
| 5000 | $0.11074 | $553.70000 |
